Krem Sysh

Këshilla

Shpjegimi i Produkteve

Krem Sysh

Zona e syve është një nga vendet e para ku do të shfaqen shenjat e plakjes së lëkurës. Një krem ​​për sytë do të adresojë shqetësime si linjat e imëta, rrudhat, fryrjen dhe rrathët e zinj.  Këshilla për kremrat e syve që përdorni:

Zgjidhni kremra për sy, që përmbajnë një përzierje të përbërësve anti-plakje të cilët tolerohen nga të gjitha llojet e lëkurave si antioksidantë dhe përbërës që promovojnë prodhimin e kolagjenit. Shembuj përfshijnë glicerinën, hialuronate të natriumit, ceramide, ekstrakte bimore jo aromatike, gjalpë dhe vajra, vitamina, peptide, retinol, acide yndyrore dhe trigliceride.

Shmagni kremrat e syve me fragrancë! Edhe pse aroma mund të jetë natyrale apo sintetike, ajo mund të jetë një burim reaksionesh alergjike dhe irrituese.

Kini pritshmëri realiste: Asnjë krem nuk do të eliminojë plotësisht rrudhat rrathët e zinj apo fryrjen poshtë syve. Një krem ​​i shkëlqyeshëm për sytë do të hidratojë, do të zbusë lëkurën dhe do të rrezatojë lëkurën.

Për mëngjesin, kërkoni një krem ​​për sy që ofron mbrojtje nga dielli me spektër të gjerë dhe të jetë i vlerësuar me SPF 30 apo më lart. Nëse nuk mund ta gjeni një që ju pëlqen, aplikoni një shtresë të hollë të kremit tuaj të rregullt të syve dhe ndiqni me kremin hidratues të fytyrës me SPF, duke i siguruar që as ai nuk ka fragrancë.

Mos blini një krem ​​syri të paketuar në një kavanoz. Paketimi i kavanozit lejon përbërës të shkëlqyeshëm kundër plakjes, si retinolin, vajrat bimore dhe antioksidantët, që të degradojnë në momentin që hapni kavanozin dhe reagojnë ndaj ajrit.

Surprizë: Jo të gjithëve kanë nevojë për një krem ​​sysh. Nëse hidratuesi dhe / ose serumi që përdorni janë mirë të formuluar dhe pa aromë, mund t’i përdorni gjithashtu rreth syve.

 

Referencë: Paula’s Choice

https://www.paulaschoice.com/expert-advice/skincare-advice/eye-care/how-to-find-the-best-eye-cream.html

0
Your Cart is empty