Shpjegimi i produkteve

Krem Hidratues

Antioksidantët luajnë një rol të rëndësishëm kur bëhet fjalë për zbutjen e lëkurës së thatë. Lëkura e thatë shpesh është rezultat i efekteve shkatërruese të ekspozimit në diell…

Eksfoljant

Nëse nuk keni përdorur eksfoljant AHA (acid alfa hidroksi) ose BHA (acid beta hidroksi), lëkura juaj mungon përfitime të dukshme…

Krem mbrojtës me SPF

Qëllimi i çdo kremi me SPF është të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i shkaktuar nga ekspozimi në diell…

Krem Sysh

Zona e syve është një nga vendet e para ku do të shfaqen shenjat e plakjes së lëkurës. Një krem ​​për sytë do të adresojë shqetësime si linjat e imëta…

Larës Fytyre

Qëllimi kryesor i larësit është të hiqni nga lëkura makeup-in, papastërtitë dhe yndyrën e tepërt, por ky hap fillestar për lëkurën gjithashtu ofron…

Toner

Shtimi i një toneri është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ngjitur nivelin tjetër në rutinën e kujdesit për lëkurën…

Uji Micelar

Uji Micelar është një produkt i nevojshëm në hapin e parë të larjes së dyfishtë të lëkurës, që është tepër e rekomandueshme pas përdorimit të makeupi-it…

AHA 30% + BHA 2% Solucion Peeling The Ordinary

€1.00

AHA 30% + BHA 2% Solucion Peeling The Ordinary

€1.00

Krem Hidratues Sensitiv La Roche Posay

€1.00

2% BHA Eksfoljant i Lëngët Paula’s Choice

€1.00

Shpjegimi i përbërësve

Acidi Azelaik

Kërkime shkencore kanë treguar se Acidi Azelaik mund të zvogëlojë ndjeshëm shfaqjen e njollave të lëkurës, të ndihmojë në zbehjen e shenjave post-akneike, të rafinojë sipërfaqen e lëkurës dhe të njëtrajtësojë tonin e lëkurës….

Acidi Glikolik

Ndotja e përditshme mjedisore dhe dëmtimi i aftësisë natyrore të lëkurës sonë për të rinovuar veten ashtu si dikur, çojnë në vdekjen e qelizave dhe në humbjen e gjallërisë së lëkurës…

Acidi Hialuronik

Acidi Hialuronik është një substancë që shfaqet në lëkurë, e njohur për aftësinë e saj mahnitëse për të tërhequr dhe mbajtur mbi 1000 herë peshën e saj në lagështi…

Acidi Laktik

Acidi Laktik është një përbërës për kujdesin e lëkurës që jep shpejt përfitime të shumta kur aplikohet në një eksfoljant të formuluar mire…

Acidi Salicilik

Acidi Salicilik shpesh rekomandohet si një trajtim për akne apo shqetësime të tjera të lëkurës, por a keni menduar ndonjëherë se çfarë është dhe si funksionon?

AHA ose BHA

Qelizat vdesin dhe shkëputen çdo ditë nga lëkura jonë, por me kalimin e kohës – kryesisht si rezultat i moshës dhe ekspozimit të pambrojtur nga dielli…

Arbutin

Arbutina mund të prodhohet në mënyrë sintetike ose të përftohet nga bimë si bearberry (uva-ursi) apo bimë të tjera dhe shfaq veti antioksiduese…

Ceramide

Ceramidet janë përbërës që prodhohen natyralisht, zinxhirë të gjatë lipidesh, në shtresat e jashtme të lëkurës.Lëkura nuk lejon qarkullimin e ujit dhe kontrollon humbjen e tij…

Glicerina

Në botën e kujdesit të lëkurës, ekzistojnë disa përbërës që marrin shumë pak vëmendje, por që mund të jenë jetike për performancën e një produkti të lëkurës…

Niacinamida

E njohur gjithashtu si vitamina B3 dhe nikotinamida, niacinamida është një vitaminë e tretshme në ujë që bashkëpunon me substancat natyrale në lëkurën tuaj për të ndihmuar…

Peptide

Nëse nuk keni dëgjuar për përdorimin e peptideve në produktet e kujdesit të lëkurës, ne do t’ju tregojmë se çfarë keni humbur…

Retinol

Retinoli është një përbërës fuqiplotë që targeton disa problematika të lëkurës menjëherë. Rigjeneron lëkurën, zbut lëkurat, i dhuron lëkurës qëndrueshmëri dhe…

Vitamina C

Vitamina C është një ndër zbulimet më që ka rezultuar më e suksesshmja në rutinën e lëkurës. Ky antioksidant i tretshëm në ujë është një përbërës natyral i lëkurave…

0
Your Cart is empty