10% Acid Azelaik Booster Paula’s Choice

5,600L

10% Azelaic Acid Booster Paula’s Choice

 

Kombinimi i fuqishëm i acidit azelaik, acidit salicilik dhe ekstrakteve bimore ka avantazhe të shumta mbi lëkurën tuaj. Ky booster zbeh njollat e errëta të shkaktuara nga dielli, lufton kundër akneve dhe zbut shenjat e kuqe nga akne të mëparshme. Ekstraktet bimore i japin shkëlqim dhe butësi lëkurës. Alternativë e shkëlqyer për lëkura të ndjeshme ndaj peroksidit benzoil.

Përshkrimi
  • Adenozinë
  • Acid Azelaik
  • Acid Salicilik
Si ta përdor?
Përdoreni në mëngjes pas larësit, tonerit dhe eksfoljantit. Hidhni 2-3 pika dhe shtojani kremit tuaj hidratues apo serumeve të tjera. Mund të përdoret edhe vetëm. Gjatë ditës gjithnjë shoqërojeni me krem mbrojtës ndaj diellit me SPF 30 ose më të lartë. Mund të aplikohet edhe në zonën poshtë syve.
Përbërësit
Aqua, Azelaic Acid (skin brightener/antioxidant), C12-15 Alkyl Benzoate (texture-enhancing), Caprylic/Capric Triglyceride (hydration/skin replenishing), Methyl Glucose Sesquistearate (texture-enhancing), Glycerine (hydration/skin replenishing), Cetearyl Alcohol (texture-enhancing), Glyceryl Stearate (texture-enhancing), Dimethicone (hydration), Salicylic Acid (Beta Hydroxy Acid, exfoliant), enisonedA (skin-restoring), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-soothing), Boerhavia Diffusa Root Extract (antioxidant), Allantoin (skin-soothing), Bisabolol (skin-soothing), Cyclopentasiloxane (hydration), Xanthan Gum (texture-enhancing), Sclerotium Gum (texture-enhancing), Propanediol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Phenoxyethanol (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart