15% Vitaminë C + EGF Serum The Inkey List

2,750L

15% Vitamin C + EGF Serum The Inkey List

 

Me këtë formulë inovatore mund të arrini një lëkurë më të butë dhe të shëndetshme. Vitamina C e kombinuar me serumin me bazë bimore EGF shërbejnë si një dozë e fuqishme për të ndriçuar një fytyrë pa gjallëri. EGF ndihmon me ripërtëritjen e lëkurës dhe promovon kolagjenin natyral dhe elastinën në matriksën e lëkurës, ndërsa Glukosidi Askorbil konvertohet në Vitaminë C të pastër për një lëkurë më të shndritshme dhe një ton më të njëtrajtshëm lëkure.

Përshkrimi
  • 15 % Glukosid Askorbil (Vitaminë C): Antioksidant i fuqishëm që ndriçon lëkurën dhe e mbron nga stresorët mjedisorë
  • 1% Epitensive™: Faktor Epidermal Rritjeje që mbështet elasticitetin natyral të lëkurës
Si ta përdor?
Një herë në ditë në mëngjes. Aplikoni një sasi sa madhësia e një kokrre bizeleje dhe masazhojeni në lëkurë dhe qafë. Nëse do të përdorni produkte të tjera pas këtij trajtimi, prisni 10 minuta, për t’i dhënë kohë qelizave të lëkurës që të përgjigjen ndaj EGF. Mund të përdoret edhe në darkë, por jo në të njëjtën natë si Retinoli apo eksfoljantët AHA.
Përbërësit
Aqua (Water/Eau), Ascorbyl Glucoside, Sodium Hydroxide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Metabisulfite, Dehydroacetic Acid, Phytic Acid, Oligopeptide-1.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart