2% BHA Eksfoljant i Lëngët Paula’s Choice

2,200L4,700L

2% BHA Liquid Exfoliant Paula’s Choice

 

Lëng që përthithet shpejt dhe largon qelizat e vdekura të lëkurës që gjenden si në sipërfaqe ashtu edhe brenda poreve. Acidi Salicilik ka veti anti-inflamatore dhe shërben për të reduktuar pikat e zeza, njollat akneike dhe skuqjet e lëkurës.

Clear

2,200L4,700L

Sasia ml
This option is required
118 ml 30 ml
Clear selection
Përshkrimi
  • Acid Salicilik
  • Ekstrakt çaji jeshil
  • Metilpropandiol
Additional Information

Additional information

Sasia ml

118 ml, 30 ml

Si ta përdor?
Përdoreni një ose dy herë në ditë pas pastrimit dhe tonerit. Lehtësisht lagni një copë pambuku dhe aplikojeni produktin në të gjithë fytyrën, duke përfshirë edhe zonën e syve (shmagni qerpikët e poshtëm dhe kapakët e syrit). Mos e shpëlani, por ndiqeni produktin me serume dhe kremin hidratues.
Përbërësit
Aqua, Methylpropanediol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Salicylic Acid (Beta Hydroxy Acid, exfoliant), Polysorbate 20 (stabilizer), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (skin calming/antioxidant), Sodium Hydroxide (pH balancer), Tetrasodium EDTA (stabilizer), Phenoxyethanol (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart