Acid Poliglutamik The Inkey List

2,600L

Polyglutamic Acid The Inkey List

 

Një hidratues i fuqishëm për sipërfaqen e lëkurës suaj, ky acid mund të mbajë 4 herë më shumë lagështirë se Acidi Hialuronik, duke zbutur edhe lëkurën.
Ky 3% amino polimer me masë të madhe molekulare është formuluar për të rritur mirëmbajtjen e lagështirës në sipërfaqe. Kjo ndihmon në minimizimin e rrudhave të lehta dhe ndriçon tonin e lëkurës. Ky hidratues krijon një teksturë të përshtatshme për të vendosur makeup.

Përshkrimi
  • 3% Acid Poliglutamik
  • 2% Invisaskin mirëmban sasinë e lagështirës në lëkurë
Si ta përdor?
Perfekt për mëngjes dhe darkë. Mund të përdoret si hap i fundit pëpara makeup-it ose mund të shtosh edhe kremin hidratues. Për një makeup që zgjat mikso një sasi sa kokrra e bizeles së acidit me foundation-in për një aplikim të butë.
Përbërësit
Aqua (Water/Eau), Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Niacinamide, Panthenol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Dehydroacetic Acid, Lecithin, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart