AHA 30% + BHA 2% Solucion Peeling The Ordinary

1,600L

AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution The Ordinary

 

Eksfoljim kimik që zgjat 10 minuta. AHA (anglisht) ose Acidet Alfa Hidroksi eksfoljojnë shtresën e sipërme të sipërfaqes së lëkurës, ndërsa BHA (anglisht) ose Acidet Beta Hidroksi eksfoljojnë më thellë dhe zhbllokojnë poret e bllokuara të lëkurës. Ky solucion targeton aknet dhe përmirësimin e teksturës së lëkurës.

Kujdes: Solucioni përmban përqendrim të lartë acidesh, prandaj mund ta përdorni vetëm nëse keni eksperiencë të mëparshme me aksfoljim kimik. Ndryshe duhet të filloni me acide në përqendrime më të ulëta.

Përshkrimi
  • Acid Glicolik
  • Acid Salicilik
  • Acid Tartarik
  • Acid Laktik
  • Acid Citrik
Si ta përdor?
Pastroni fytyrën dhe prisni të thahet. Mos e aplikoni mbi fytyrë të lagur. Përhapeni në fytyrë dhe qafë duke shmangur zonën e syve. Lëreni mbi lëkurë për 10 minuta dhe jo më shumë. Shpëlajeni mirë lëkurën. Shmangni kontaktin e syve me solucionin. Të mos përdoret më shumë se dy herë në javë gjithsej gjatë darkave.
Përbërësit
Glycolic Acid, Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Water, Sodium Hydroxide, Daucus Carota Sativa Extract, Propanediol, Cocamidopropyl Dimethylamine, Salicylic Acid, Potassium Citrate, Lactic Acid, Tartaric Acid, Citric Acid, Panthenol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Glycerin, Pentylene Glycol, Xanthan gum, Polysorbate 20, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart