Alpha Arbutin The Inkey List

2,100L

Alpha Arbutin The Inkey List

 

Ky serum 2% Alpha Arbutin përftohet nga gjethet e boronicës së kuqe dhe ndihmon për minimizimin e hiperpigmentimit dhe njollave të errëta, duke i dhënë shkëlqim lëkurës dhe duke përmirësuar njëtrajtshmërinë e tonit të lëkurës. Sasia e shtuar e Squalane rrit hidratimin dhe zbutësinë e lëkurës.

Përshkrimi
  • 2% Alpha Arbutin
  • 0.5% Squalane
Si ta përdor?
Mund të përdoret në mëngjes dhe darkë. Aplikoni një sasi sa madhësia e një kokrre bizeleje dhe masazhojeni në lëkurë dhe qafë.
Përbërësit
Water (Aqua/ Eau), Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Alpha-Arbutin, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Hyaluronic Acid, Phenoxyethanol, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Squalane, Phospholipids, Glycine Soja (Soybean) Extract, Carbomer, Polysorbate 60, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Glycolipids, Glycine Soja (Soybean) Sterol, Tetrapeptide -30.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart