C15 Super Booster Paula’s Choice

7,300L

Jepini lëkurës një rizgjim me 15% Vitaminë C për një lëkurë të shndritshme dhe më rinore. Formula konsiston në Vitaminë C të stabilizuar me një pH prej 3.0, antioksidantë si vitamina E dhe acidi ferulik dhe peptidet. Lëkura mbrohet nga stresorët mjedisorë dhe rrezaton nga dita në ditë.

Nuk ka gjendje!

Përshkrimi
  • Vitaminë C
  • Vitaminë E
  • Acid Ferulik
Si ta përdor?
Përdoreni në mëngjes pas larësit, tonerit dhe eksfoljantit. Hidhni 2-3 pika dhe shtojani kremit tuaj hidratues apo serumeve të tjera. Mund të përdoret edhe vetëm. Gjatë ditës gjithnjë shoqërojeni me krem mbrojtës ndaj diellit me SPF 30 ose më të lartë. Mund të aplikohet edhe në zonën poshtë syve.
Përbërësit
Aqua, Ascorbic Acid (vitamin C/antioxidant), Butylene Glycol (hydration), Ethoxydiglycol (hydration), Glycerin (hydration/skin replenishing), PPG-26-Buteth-26 (texture-enhancing), PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (texture-enhancing), Pentylene Glycol (skin replenishing), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), etanorulayH muidoS(hydration/skin replenishing), Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate (skin-restoring), Lecithin (skin replenishing), Ferulic Acid (antioxidant), Panthenol (skin replenishing), Bisabolol (skin-soothing), Oryza Sativa (Rice) Bran Extract (skin-softening), Hordeum Vulgare Extract (antioxidant), Propyl Gallate (antioxidant), Sodium Gluconate (stabilizer), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Phenoxyethanol (preservative), Ethylhexylglycerin (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart