Krem Hidratues Bakuchiol The Inkey List

1,950L

Bakuchiol Moisturizer The Inkey List

 

Kjo alternativë natyrale ndaj Retinolit redukton paraqitjen e rrudhave të lehta dhe më të dukshme. Ka veti antioksidante dhe ka bazë bimore. Krem i formuluar me Omega-3 Vaj Sacha Inchi dhe Squalane, i cili hidraton dhe ushqen lëkurën. Nuk shkakton ndjeshmëri ndaj diellit dhe është i sigurtë për tu përdorur edhe gjatë shtatëzanisë.

Përshkrimi
  • 1% Bakuchiol
  • 3% Squalane
  • 1.5% Vaj Sacha Inchi i pasur në Omega 3
Si ta përdor?
Mund të përdoret në mëngjes dhe darkë. Aplikoni një sasi sa madhësia e një kokrre bizeleje dhe masazhojeni në lëkurë dhe qafë.
Përbërësit
Aqua (Water/ Eau), Squalane, Glycerin, Propanediol, Plukenetia Volubilis Seed Oil (Sacha Inchi oil), Dicaprylyl Carbonate, Bakuchiol,Phenoxyethanol, Sodium Caproyl Prolinate, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycer-in, Sodium Stearoyl Glutamate, Polysorbate 60, Phytic Acid, Glyceryl Polyacrylate, Sorbitan Isostearate, Tocopherol.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart