Krem Hidratues Clear me SPF 30 Paula’s Choice

5,000L

CLEAR Ultra-Light Daily Hydrating Fluid SPF 30+ Paula’s Choice

 

Ky krem hidratues minimizon paraqitjen e poreve dhe mbron lëkurën nga rrezet e diellit për të parandaluar shenjat e para të plakjes. Antioksidantët me bazë bimore shërbejnë për të ulur skuqjet e lëkurës dhe ta qetësojnë atë.

Përshkrimi
  • Avobenzonë
  • Ekstrakt çaji jeshil
  • Vitaminë E
Si ta përdor?
Përdoreni si hapin e fundit të rutinës së lëkurës në mëngjes. Prisni sa të thahet kremi përpara se të vendosni makeup.
Përbërësit
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate, 7,5%, sunscreen), Glycerin (hydration/skin replenishing), Ethylhexyl Salicylate (Octisalate, 5%, sunscreen), Silica (absorbent agent), Octocrylene (2%, sunscreen), Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone, 2%, sunscreen), Dimethicone (hydration), Benzyl Alcohol (preservative), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (antioxidant), Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (antioxidant), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Peucedanum Graveolens (Dill) Extract (antioxidant), Sambucus Nigra (Black Elderberry) Fruit Extract (antioxidant), Avena Sativa (Oat) Bran Extract (skin-soothing), Punica Granatum (Pomegranate) Extract (antioxidant), Lycium Barbarum (Goij) Fruit Extract (antioxidant), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring), Titanium Dioxide (texture-enhancing/texture-enhancing), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (hydration), Diethylhexyl Syringylidenemalonate (hydration), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (film-forming/suspending agent), Xanthan Gum (texture-enhancing), Sodium Carbomer (texture-enhancing), Sodium Benzoate (stabilizer), Potassium Sorbate (stabilizer), Phenoxyethanol (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart