Krem Hidratues Kundër Plakjes me SPF 50 Paula’s Choice

5,200L

RESIST Youth-Extending Daily Hydrating Fluid SPF 50 Paula’s Choice

 

Ky locion i lehtë mbron lëkurën nga dielli dhe shfaqet mat mbi lëkurë pas përdorimit. SPF 50 na mbron nga rrezet e dëmshme UVA dhe UVB. Antioksidantët me bazë bimore luftojnë shenjat e plakjes dhe mbrojnë lëkurën nga stresorët mjedisorë.

Përshkrimi
  • Antioksidantë
  • Avobenzonë
  • Ekstrakt çaji jeshil
Si ta përdor?
Përdoreni si hapin e fundit të rutinës së lëkurës në mëngjes. Prisni sa të thahet kremi përpara se të vendosni makeup.
Përbërësit
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate (Octinoxate, 7,5%, sunscreen), Glycerin (hydration/skin replenishing), Ethylhexyl Salicylate (Octisalate, 5%, sunscreen), Silica (absorbent agent), Octocrylene (2%, sunscreen), Butyl Methoxydibenzoylmethane (Avobenzone, 2%, sunscreen), Dimethicone (hydration), Benzyl Alcohol (preservative), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract (antioxidant), Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract (antioxidant), Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (antioxidant), Peucedanum Graveolens (Dill) Extract (antioxidant), Sambucus Nigra (Black Elderberry) Fruit Extract (antioxidant), Avena Sativa (Oat) Bran Extract (skin-soothing), Punica Granatum (Pomegranate) Extract (antioxidant), Lycium Barbarum (Goij) Fruit Extract (antioxidant), Hydrogenated Lecithin (skin-restoring), Titanium Dioxide (texture-enhancing/texture-enhancing), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (hydration), Diethylhexyl Syringylidenemalonate (hydration), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (film-forming/suspending agent), Xanthan Gum (texture-enhancing), Sodium Carbomer (texture-enhancing), Sodium Benzoate (stabilizer), Potassium Sorbate (stabilizer), Phenoxyethanol (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart