Krem Hidratues me SPF 30 Kundër Rrudhjes Paula’s Choice

5,000L

Resist Super-Light Wrinkle Defense SPF 30

Ky locion i lehtë mbron lëkurën nga dielli dhe shfaqet mat mbi lëkurë pas përdorimit. SPF 30 na mbron nga rrezet e dëmshme UVA dhe UVB. Antioksidantët me bazë bimore luftojnë shenjat e plakjes dhe mbrojnë lëkurën nga stresorët mjedisorë.

Përshkrimi
  • Antioksidantë
  • Oksid Zinku
Si ta përdor?
Përdoreni si hapin e fundit të rutinës së lëkurës në mëngjes. Prisni sa të thahet kremi përpara se të vendosni makeup.
Përbërësit
Active Ingredient: Zinc Oxide 13% (broad-spectrum sunscreen agent). Other Ingredients: Water (Aqua), Cyclopentasiloxane (hydration), PEG-12 Dimethicone (texture enhancer), PEG/PPG-18/18 Dimethicone (texture enhancer), Lauroyl Lysine (skin-conditioning agent),Sodium Chloride (stabilizer), Trihydroxystearin (texture-enhancing), Dimethicone Crosspolymer ( suspending agent), Resveratrol (antioxidants), Quercetin (antioxidants), Epigallocatechin Gallate (antioxidants), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Tetrahexyldecyl Ascorbate (vitamin C/antioxidant), Adenosine (skin-restoring), Bisabolol (skin-soothing), Salix Alba (Willow) Bark Extract (skin-soothing), Punica Granatum (Pomegranate) Extract (antioxidant), Haematococcus Pluvialis Extract (astaxanthin/antioxidant), Hydrolyzed Corn Starch (texture-enhancing/mattifying agent), Polysorbate 80 (texture-enhancing), Hydrated Silica (texture-enhancing/mattifying agent), Triethoxycaprylylsilane (texture enhancer), C12-15 Alkyl Benzoate (emollient texture enhancer), Isopropyl Titanium Triisostearate (texture enhancer), Caprylyl Glycol (preservatives), Hexylene Glycol (preservatives), Ethylhexylglycerin (preservatives), Iron Oxide (CI77491, CI 77492, CI 77499), Phenoxyethanol (preservatives).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart