Krem Hidratues për Lëkura Akneike Paula’s Choice

4,200L

Oil-Free Moisturizer Paula’s Choice

 

Hidratim, i cili nuk bllokon poret ose shkakton akne të reja. Locion i lehtë, pa bazë vajore, i formuluar pikërisht për lëkura akneike. Nuk i jep lëkurës mbishkëlqim, qetëson zonat e caktuara të thata dhe redukton skuqjet e lëkurës.

Përshkrimi
  • Niacinamidë/ Vitaminë B3 shërben për të reduktuar poret e dukshme, linjat e imëta dhe lëkurën pa gjallëri
  • Ekstrakt Boronicash, antioksidant i cili ul inflamacionin dhe qetëson lëkurën
  • Ceramide, të cilat ndihmojnë në mbajtjen e lagështirës në lëkurë
Si ta përdor?
Të përdoret në mëngjes dhe darkë në zonën e fytyrës dhe qafës.
Përbërësit
Water (Aqua), Ethyl Macadamiate (hydration), Glycerin (skin-replenishing), Cetearyl Alcohol (texture enhancer), Propanediol (hydration), Triethylhexanoin (skin-smoothing), Sodium Acrylates Copolymer (texture enhancer), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate (thickeners), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin- soothing), Hydrolyzed Pumpkin Seedcake (skin-replenishing), Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract (antioxidant), Euterpe Oleracea (Acai) Fruit Extract (antioxidant), Prunus Serotina (Wild Cherry) Fruit Extract (skin-soothing/antioxidant), Niacinamide (skin-restoring),Tripeptide-29 (skin-restoring), Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP (skin-replenishing), Sodium Hyaluronate (skin-replenishing/hydration), Phytosphingosine (skin-restoring), Cholesterol (skin-replenishing), Panthenol (hydration), Sodium PCA (skin-replenishing), Adenosine (skin-restoring), Lecithin (skin-restoring/hydration), Arginine (amino acid/hydration), Sodium Lauroyl Lactylate (emulsifier) Sodium Gluconate (hydration/chelation), Citric Acid (pH adjuster), Isohexadecane (solvent/texture enhancer), Xanthan Gum, Carbomer (thickeners), Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin (preservatives).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart