Krem Mbrojtës Kundër Diellit me SPF 30 The Inkey List

3,300L

SPF 30 Daily Sunscreen The Inkey List

 

Hapi më i rëndësishëm i rutinës së mirëmbajtjes së lëkurës është kremi mbrojtës me SPF që ofron mbrojtje ndaj rrezeve UVA dhe UVB. Formula është ideale për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë ato akneiket dhe sensitivet. Për shkak të përmbajtjes me Oksid Zinku, kremi mund të duket i bardhë mbi lëkurë.

Përshkrimi
  •  22% Oksid Zinku jo-nano mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB
  • 1% Pollustop® mbron lëkurën nga ndotja e mjedisit dhe shmang plakjen e parakohshme të lëkurës

 

Ky produkt është i Përshtatshëm për Veganët

Si ta përdor?
Përdoreni në mëngjes pas kremit hidratues 15 minuta përpara ekspozimit ndaj diellit. Prisni 2-3 minuta para se të aplikoni makeup. Mund ta riaplikoni shpesh, nëse djersisni apo notoni.
Përbërësit
Water (Aqua/Eau), Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Coconut Alkanes, Glyceryl Stearate, Caramel, Glycerin, Silica, PEG-100 Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Polymethylsilsesquioxane/ Silica Crosspolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Polyglyceryl-3 Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysilicone-11, Squalane, Bisabolol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Citric Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Ethylhexylglycerin, Panthenol, Lecithin, Polysorbate 60, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, 1,2-Hexanediol, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Sorbitan Isostearate, Biosaccharide Gum-4, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart