Krem Mbrojtës Kundër Diellit me SPF 30 The Ordinary

1,500L

Mineral UV Filters SPF 30 with Antioxidants The Ordinary

 

Ky krem është i formuluar me antioksidantë për të mbrojtur lëkurën ndaj ekspozimit të rrezeve të dëmshme UV dhe nuk shkakton irritim. Një formulë e lehtë me ZnO dhe TiO2 në formë të mikromizuar për të reflektuar rrezet UV nga lëkura.

Përshkrimi
  • Kompleks Bio-Sugar
  • Network me Antikosidantë Bio-Aktivë
  • Skin Identical Lipids
  • Fruta Pylli nga Tazmania
Si ta përdor?
Përdoreni në mëngjes pas kremit hidratues 15 minuta përpara ekspozimit ndaj diellit. Prisni 2-3 minuta para se të aplikoni makeup. Mund ta riaplikoni shpesh, nëse djersisni apo notoni.
Përbërësit
Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, PEG-10 Dimethicone, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone/PEG-10/15 Crosspolymer, Astaxanthin, Disodium Uridine Phosphate, Ethyl Ferulate, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Tasmannia Lanceolata Fruit/Leaf Extract, Haematococcus Pluvialis Extract, Picea Mariana Bark Extract, Arginine, Aspartic Acid, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Isoleucine, Proline, Threonine, Histidine, Phenylalanine, Sodium PCA, PCA, Sodium Lactate, Glucose, Maltose, Fructose, Trehalose, Urea, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Linoleic Acid, Oleic Acid, Phytosteryl Canola Glycerides, Palmitic Acid, Stearic Acid, Isochrysis Galbana Extract, Lysolecithin, Lecithin, Triolein, Pentylene Glycol, Dipropylene Glycol, Polyglyceryl-10 Oleate, Polyglyceryl-5 Trioleate, Polyglyceryl-10 Stearate, Tocopherol, Alumina, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart