Krem Sysh me Retinol The Inkey List

1,800L

Retinol Eye Cream The Inkey List

 Një krem nate i formuluar për të zvogëluar paraqitjen e rrudhave të lehta ose më të dukshme rreth zonës së syve, duke mbështetur edhe lëkurën më delikate. Ky krem është formular me çlirimin e derivative të vitaminës A, të cilat janë parë që të mbështesin prodhimin natyral të kolagjenit.

Categories: , , Tags: , ,
Përshkrimi
  • Vitalease™ (Retinol): Përbërës retinoid i stabilizuar, ndihmon për të shmanguar irritimin që zakonisht shkaktohet nga retinolet.
Si ta përdor?
Të përdoret darkave 1-2 herë në javë në fillim dhe më pas frekuenca të rritet në varësi të tolerancës së lëkurës suaj. Pas serumeve, aplikoni një sasi të vogël në gishtin e unazës dhe lehtazi prekni konturin e syrit. Ndiqeni këtë hap me kremin tuaj të zakonshëm hidratues. Mund të përdoret për të targetuar edhe vijat e lehta rreth gojës, duke shmangur buzët.
Përbërësit
Aqua (Water/Eau), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Pentaerythrityl Distearate, Shea Butter Ethyl Esters, Cetearyl Olivate, Phenoxyetha-nol, Benzyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Copernicia Cerifera Cera, Propanediol, Glycogen, Sodium Gluconate, Retinol, Ethylhexylglyc-erin, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Helianthus Annuus Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Disodium Cocoamphodiacetate, Tocopherol, Xanthan Gum, Humulus.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart