Musht Molle Peel me Acid Acetik The Inkey List

3,250L

Apple Cider Vinegar Acid Peel The Inkey List

 

Shkëlqeni në 10 minuta. Ky eksfoljim është ndërtuar për disa shtresa dhe është i fuqishëm, por jo irritant. Mushti i mollës është i pasur me antioksidantë dhe shërben për t’i dhënë shkëlqim lëkurës e për të ulur skuqjet e lëkurës. Acidet frutore dhe ai glicolik kombinohen për të rafinuar teksturën e lëkurës.

Përshkrimi
  • 10% Acid Glicolik: AHA që mbështet balancën e yndyrës së lëkurës
  • 5% Acidet Frutore eksfoljojnë sipërfaqen e lëkurës
  • 2% Mushti i Mollës kombinohet me Acidin Acetik për të targetuar bakterie që shkaktojnë akne dhe Acidin Citrik, Laktik dhe Sucinik për një ton të njëtrajtshëm lëkure
Si ta përdor?
Të përdoret si peel darkave një herë në javë. Kujdes që të mos mbieksfoljoni lëkurën. Përhapni një shtresë të hollë mbi lëkurë të pastruar dhe pak të lagur dhe lejojeni të qëndrojë mbi fytyrë për 10 minuta para se ta shpëlani me ujë të ngrohtë. Thani lëkurën butësisht dhe mund të vazhdoni me serumet dhe kremin hidratues. Mund të përdoret edhe në zona të tjera akneike si kraharor dhe qafë.
Përbërësit
Aqua (Water), Glycolic Acid, Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, Polysorbate 20, Vaccinium Myrtillus (Bilberry) Fruit Extract, Acetum (Vinegar), Sodium Hydroxide, Propanediol, Xanthan Gum, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, Lactobacillus/Vaccinium Macrocarpon Fruit Ferment Filtrate, Phenoxyethanol, Hippophae Rhamnoides (Seabuckthorn) Fruit Oil, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Maltodextrin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Citronellyl Methylcrotonate, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Ethylhexylglycerin, Leuconostoc/Rad-ish Root Ferment Filtrate, Biosaccharide Gum-1, Phytic Acid, Agastache Mexicana Flower/Leaf/Stem Extract.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart