Trajtim me 2.5% Peroksid Benzoili Paula’s Choice

2,800L

Regular Strength Daily Skin Clearing Treatment with 2.5% Benzoyl Peroxide

 

Një trajtim efektiv aknesh, i cili punon menjëherë për të luftuar aknet, parandaluar aknet e reja dhe për të ulur skuqjet. Nuk përmban përbërës që shkaktojnë tharje lëkure dhe përdoret pas larjes dhe eksfoljimit të lëkurës.

Kontrollon prodhimin e yndyrës dhe i jep lëkurës butësi, për shkak të përbërësve hidratues nga ekstrakte bimore. Mund të përdoret edhe për akne cistike.

Nuk ka gjendje!

Përshkrimi
  • 2.5% Benzoil Peroksidi
Si ta përdor?
Mund të përdoret në mëngjes dhe darkë dhe aplikohet mbi zonën e akneve. Shmangni kontaktin me gojën, buzët dhe sytë.
Përbërësit
Benzoyl Peroxide 2.5% (anti-acne), Water (Aqua), Propylene Glycol (hydration/penetration enhancer), Bisabolol (skin-soothing), Allantoin (skin-soothing), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (texture-enhancing), Hydroxyethylcellulose (texture-enhancing), Sodium Citrate (pH adjuster), Laureth-4 (stabilizer), Caprylyl Glycol (preservatives), Hexylene Glycol (preservatives), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Disodium EDTA (stabilizer), Phenoxyethanol (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart