Retinol The Inkey List

2,050L

Retinol The Inkey List

 

Përbërësi numër një për ripërtëritjen e lëkurës. Retinoli është standard i artë në rutinën e lëkurës suaj, derivati i Vitaminës A synon për të minimizuar shenjat e plakjes. Ky serum kundërshton shfaqjen e rrudhave të lehta dhe më të dukshme me një rrezik të ulët irritimi. Promovon një lëkurë të pastër dhe me një ton të njëtrajtshëm.

Nuk ka gjendje!

Përshkrimi
  • 1% RetiStar Retinol i stabilizuar
  • 0.5% Retinoid Granaktiv
  • Squalane për hydratim dhe zbutje
Si ta përdor?
Përdoreni Retinolin vetëm në darkë. Aplikoni një sasi sa madhësia e një kokrre bizeleje dhe masazhojeni në lëkurë dhe qafë. Në fillim, përdoreni vetëm 2-3 herë në javë, pastaj mund ta përdorni më shpesh në varësi të tolerancës që shfaqet nga lëkura juaj.
Përbërësit
Water (Aqua / Eau), Glycerin, Butylene Glycol, Propanediol, Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Retinol, Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Phospholipids, Caprylic/capric Glycerides, Squalane, Dimethyl Isosorbide, Glycine Soja (Soybean) Extract, Carbomer, Sodium Ascorbate, Tocopherol, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Glycolipids, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Hydroxypinacolone Retinoate, Glycine Soja (Soybean) Sterol, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Hyaluronic Acid, Polysorbate 20, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Phenoxyethanol.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart