Serum Antioksidant Ultra i Lehtë Paula’s Choice

6,000L

RESIST Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum Paula’s Choice

 

Një serum i lehtë me Acid Hialuronik, i cili zbeh njollat kafe të shkaktuara nga aknet. Ky serum ofron antioksidantë të fuqishëm dhe përbërës të tjerë të nevojshëm për ripëtëritjen e lëkurës për të parandaluar shenjat e rrudhjes së lëkurës. Acidi Hialuronik hidraton lëkurën, ndërsa Niacinamida minimizon paraqitjen e poreve të dukshme dhe shenjave post-akneike. Lëkura ngjan më e butë, e qëndrueshme dhe rrezatuese.

Përshkrimi
  • Niacinamidë/ Vitaminë B3
  • Kuercetin
  • Acid Hialuronik
Si ta përdor?
Mund të përdoret në mëngjes ose/dhe në darkë sipas dëshirës. Përdorni disa pika dhe shpërndajini mbi fytyrë, qafë dhe zonën e syve. Mund të aplikohet mbi ose poshtë kremit hidratues. Gjatë ditës gjithnjë shoqërojeni me krem mbrojtës ndaj diellit me SPF 30 ose më të lartë.
Përbërësit
Aqua, Cyclopentasiloxane (hydration), Butylene Glycol (hydration), Dimethicone (hydration), Glycerin (hydration/skin replenishing), Polysorbate 20 (texture-enhancing), Polysilicone-11 (texture-enhancing), Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone (polymer), Hyaluronic Acid (hydration/skin replenishing), Resveratrol (antioxidant), Niacinamide (skin-restoring), Quercetin (antioxidant), enisonedA (skin-restoring), Tetrahexyldecyl Ascorbate (vitamin C/antioxidant), Tocopherol (vitamin E/antioxidant), Phospholipids (hydration/skin replenishing), Ubiquinone (antioxidant), Epigallocatechin Gallate (antioxidant), Sea Whip Extract (skin-soothing), Bisabolol (skin-soothing), Beta-Glucan (skin-soothing), Phytic Acid (stabilizer), Xanthan Gum (texture-enhancing), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (texture-enhancing), Sodium Hydroxide (stabilizer), Disodium EDTA (stabilizer), Ethylhexylglycerin (preservative), Phenoxyethanol (preservative).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart