Spray Trupi kundër Akneve Paula’s Choice

4,000L

CLEAR Acne Body Spray Paula’s Choice    

 

Një eksfoljant trupi me Acid Salicilik, i cili lufton aknet shpejt dhe parandalon aknet e reja, duke qetësuar njëkohësisht lëkurën e irrituar dhe shenjat post-akneike. Ky spray është projektuar të arrijë edhe aknet më të vështira. Acidi Salicilik depërton aq thellë sa të eliminojë aknet dhe pikat e zeza, pa irrituar lëkurën. E përshtatshme për lëkura, ku shfaqen edhe akne cistike.

Përshkrimi
  • 2% Acid Salicilik
Si ta përdor?
Përdorni spray-in njëtrajtësisht në zonat akneike dhe fërkojeni spray-in me dorë ose aplikatorin për të arritur zonat më të vështira. Lëreni lëkurën të thahet dhe mund të përdorni një krem hidratues, nëse dëshironi. Mos e përdorni spray-in direkt në fytyrë.
Përbërësit
Active Ingredient: 2% Salicylic Acid (beta hydroxy acid/exfoliant) Inactive Ingredients: Water (Aqua), Dipropylene Glycol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Polysorbate 20 (texture enhancer), Pentylene Glycol (hydration), Sodium Hyaluronate (skin replenishing), Dipotassium Glycyrrhizate, Glycyrrhiza Glabra Root Extract (licorice extract/skin-soothing), Berberis Vulgaris Root Extract (barberry extract/calming plant extract), Lauric Acid (texture enhancer), Allantoin (skin-soothing), Panthenol (skin replenishing), Glycerin (skin replenishing), PEG/PPG-17/6 Copolymer, Methyl Gluceth-20 (skin replenishing), Glycereth-26 (texture-enhancing), Potassium Sorbate, Sodium Metabisulfite (preservative), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Disodium EDTA (stabilizer).
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart