Toner me Acid Glicolik The Inkey List

1,850L

Glycolic Acid Toner The Inkey List

 

Ky toner me aftësi eksfoljante përmban 10% Acid Glicolik me qëllim reduktimin e poreve të dukshme dhe rrudhave të lehta, si dhe arritjen e një lëkure më të butë dhe të shndritshme.
Acid Glicolik shkëput qelizat e vdekura nga lëkura për të përmirësuar paraqitjen e teksturës së lëkurës dhe ndriçimin e saj.

Përshkrimi
  • 10% Acid Glicolik mirëmban një lëkurë të shëndetshme dhe të pastër nga pikat e zeza dhe rrudhat e lehta
  • 5% Witch Hazel shërben për të reduktuar yndyrën e tepërt
Si ta përdor?
Përdoreni vetëm në darkë. Përhapeni në një copë pambuku dhe fshini me të fytyrën dhe qafën. Mund të përdoret edhe në zona të tjera akneike si kurrizi dhe kraharori. Nuk ka nevojë të shpëlahet.
Përbërësit
Aqua (Water/ Eau), Glycolic Acid, Propanediol, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Sodium Hydroxide, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Alcohol, PPG-26-Buteth-26, Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Boerhavia Diffusa Root Extract, Ethylhexylglycerin, Trisodium, Ethylenediamine Disuccinate.
0
Your Cart is empty
Select all Deselect all
0
Bulk add to cart